امیدواری برای از سرگیری سفر ریلی به ترکیه

به گزارش آشنایی با استانبول، مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: با توجه به مذاکرات و بعضی گشایش های انجام شده در حوزه مبادلات تجاری بین ایران و ترکیه امیدواریم که در آینده نزدیک سفرهای ریلی به ترکیه از سرگرفته گردد.

امیدواری برای از سرگیری سفر ریلی به ترکیه

به گزارش آشنایی با استانبول، از 16 مرداد سال گذشته بر اساس توافقات اجرا شده بین ایران و ترکیه قطار تهران-آنکارا راه اندازی شد و هر هفته چهارشنبه ها مردم می توانستند با تهیه بلیت قطار به این کشور سفر نمایند و قرار بود سفر ریلی تهران-استانبول نیز پس از طی مذاکرات دو جانبه راه اندازی گردد اما این اتفاقات دستخوش شیوع ویروس کرونا لغو شد.

در این راستا سفرهای ریلی، زمینی وهوایی به ترکیه مانند بسیاری از کشورهای دیگر قطع شد. اما حالا خبر رسیده که ترکیه قرار است بسیاری از محدودیت های سفر گردشگران به کشور خود را از نیمه دوم خرداد ماه به ویژه برای کشورهایی که توانسته اند ویروس کرونا را کنترل نمایند، کاهش دهد.

سعید رسولی - مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران - در این باره به آشنایی با استانبول گفت: مذاکرات برای از سرگیری سفرهای ریلی به ترکیه شروع شده و امیدواریم هر چه سریع تر این سفرها با در نظر دریافت شرایط حاکم بر دنیا از نظر شیوع ویروس کرونا از سرگرفته گردد.

وی اضافه کرد: بر این اساس، پروتکل های بهداشتی خود برای شروع شدن سفرهای ریلی بین دو کشور را به همتایان خود در ترکیه ارسال کردیم و منتظر جواب و پاسخ از سوی آن ها هستیم.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در طول مذاکرات با مقامات ریلی ترکیه بارها اعلام نموده ایم که برای از سر گیری سفرهای ریلی گردشگران دو کشور آمادگی کامل داریم تا همه پروتکل های لازم برای جلوگیری و پیش گیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا را حین انجام این سفرها اجرا کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امیدواری برای از سرگیری سفر ریلی به ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری برای از سرگیری سفر ریلی به ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید