سفرهای نوروزی مشروط به استفاده از تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد

به گزارش آشنایی با استانبول، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ولی تیموری شامگاه پنجشنبه 14 اسفندماه 99‬ با بیان این مطلب اضافه کرد: سالی را توام با اضطراب و استرس پشت سر گذاشته ایم و مردم و مسئولان درگیر ویروس منحوس کرونا بوده اند.

سفرهای نوروزی مشروط به استفاده از تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد

او ادامه داد: شرایط خاصی برای کشور به وجود آمده که لازم است فضای شور، نشاط و امید به جامعه برشود.

تیموری تاکید کرد: از طرفی باید به گونه ای عمل کنیم که دستاوردهایی که تا به امروز در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا داشته ایم را از دست ندهیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره سفرهای مسئولانه و ایمن اظهار کرد: پیش شرط این سفرها این است که شرایط فعلی تغییر نکند و همین شرایط ماندگار باشد و البته ماندگاری این شرایط نیز منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر رعایت آن است.

تیموری با اشاره به بازدیدهای اجرا شده از تاسیسات و خدمات گردشگری گفت: ارزیابی ها نشان می دهد پروتکل های بهداشتی توسط مردم و خدمات دهندگان در تاسیسات گردشگری به خوبی رعایت می شود.

او با اشاره به مصوبه جلسه 55 ستاد ملی کرونا مبنی بر انجام سفرهای نوروزی از طریق تور یا با رزرو مراکز اقامتی گردشگری اظهار کرد: مهم ترین مسئله این است که سفرهایی مجاز و مورد تائید است که از جهت تاسیسات و مراکز خدمات گردشگری باشد چون در تاسیسات گردشگری پروتکل های بهداشتی به شدت رعایت می شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شرح داد: برای ورود مسافر به شهرهای مسافرپذیر دارای شرایط زرد، طی روزهای آینده تصمیم گیری خواهد شد.

تیموری شرح داد: به نظر می رسد با کمک دست اندرکاران و مردم در نوروز 1400‬ به گونه ای عمل کنیم که هم سفرهای نوروزی انجام شود و هم پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به تاثیر رکود گردشگری بر اقتصاد خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد گفت: اشتغال افرادی زیادی حتی به غیر از افراد شاغل در تاسیسات گرشگری وابسته به حضور زائران و گردشگران است که اکنون با چالش روبرو شده است.

تیموری اضافه کرد: همه ما مصمم به رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم اما با این رویکرد که گشایشی در این بازه زمانی در اقتصاد گردشگری به وجود آید.

او به عدم محدودیت شهرهای دارای شرایط زرد و مسافرپذیر تاکید کرد و ادامه داد: اگر مشهد را به عنوان شهر زرد مسافرپذیر محدود به این تبصره ها کنیم در عمل 50 درصد تاسیسات اقامتی کشور از فرآیند تامین خدمات ایمن سفر خارج خواهند شد البته این مشکل برای شهرهای دیگر مثل اصفهان و دیگر شهرهای مسافرپذیر نیز صدق می کند.

هم چنین در این جلسه کمیته های مختلف ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی گزارشی هایی ارائه کردند و آمادگی استان برای میزبانی از گردشگران و رعایت پروتکل های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: گردشبان

به "سفرهای نوروزی مشروط به استفاده از تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای نوروزی مشروط به استفاده از تاسیسات گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید