انیمه معروف شهر اشباح به روی صحنه می رود خبرنگاران

به گزارش آشنایی با استانبول، شهر اشباح انیمه معروف و برنده اسکار هایائو میازاکی در قالب یک اقتباس نمایشی به روی صحنه تئاتر می رود.

انیمه معروف شهر اشباح به روی صحنه می رود خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی آشنایی با استانبول به نقل از هالیوود ریپورتر، این اقتباس نمایشی با همکاری کامل استودیو جیبلی ژاپن ساخته خواهد شد و جان کایرد که پیش از این با تئاتر بینوایان برنده جایزه تونی شده بود نیز کارگردانی آن را عهده خواهد داشت.

این نخستین باری است که اقتباسی از انیمه معروف شهر اشباح روی صحنه تئاتر می رود و قرار است این نمایش اولین بار در فوریه 2022 در توکیو رونمایی شود و کمپانی بزرگ و ژاپنی توهو نیز تهیه کننده این نمایش خواهد بود.

انیمه شهر اشباح در سال 2001 براین نخستین به نمایش گذاشته شد و خیلی زود با کسب پیروزیت های بین المللی از جمله جایزه اسکار بهترین انیمیشن و خرس طلای بهترین فیلم جشنواره برلین به یک پدیده فرهنگی بدل شد و توانست به فروش دنیای 355 میلیون دلاری دست یافت.

شبیه بیشتر آثار میازاکی، قهرمان داستان شهر اشباح نیز یک دختر جسور و باهوش است و در این جا دختری 10 ساله ب نام چیهیرو است که به همراه پدر و مادرش به یک خانه جدید نقل مکان می کنند و خیلی زود درگیر دنیای اشباح می شود و چیهیرو باید از همه هوش و ذکاوت خود برای رهایی از این دنیا و بازگشت به دنیای انسان ها استفاده کند.

میازاکی در طول بیش از 50 سال فعالیت هنری خود به پیروزیت های فراوانیدست یافته و یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین انیماتور های تاریخ سینما محسوب می شود. او که متولد توکیوست، انیمیشن سازی حرفه ای خود را در سال 1961 آغاز کرد و به عنوان هنرمند طراح برای انیمیشن سفر های گالیور فراتر از ماه کار می کرد.

میازاکی درآن دهه به کار در نقش های مختلف در صنعت انیمیشن ادامه داد تا زمانی که اولین فیلم برجسته خود را با عنوان لوپن 3: قلعه کالیوسترو در سال 1979 منتشر کرد. با اینکه آثار میازاکی به مدت طولانی پیروزیت های تجاری و هنری را در ژاپن به دست آورده بودند، او تا حد زیادی در غرب ناشناخته بود تا زمانی که کمپانی میراماکس فیلم شاهزاده مونونوکه را منتشر کرد و این انیمیشن رکورد فروش در سینما های ژاپن را شکست و این اولین فیلم انیمیشنی بود که جایزه تصویر سال را در جوایز آکادمی ژاپن به دست آورد.

میازاکی در سال 1997، پس از ساخت فیلم شاهزاده مونونوکه که در آن دوره از پیروز ترین انیمیشن ها بود، عقب نشینی خود را از مقام کارگردانی گفت تا جایی برای استعداد های جوان تر باز کند، اما در سال 2001 دوباره به عرصه کارگردانی بازگشت و فیلم شهر اشباح را ساخت که رکورد پرفروش ترین انیمیشن در سطح دنیای را به خود اختصاص داد و جوایز خرس طلایی برلین در سال 2002 و اسکار 2003 را از آن خود کرد.

او در سال 2013 با انیمیشن جنجالی باد می وزد به سینما ها بازگشت که این فیلم اعتراضات زیادی را برای او به دنبال داشت، تا جایی که به او اتهام حمایت از سازنده هواپیما های جنگی را که باعث جنگ افروزی می شوند وارد کردند، اما در نهایت این فیلم پیروز شد به جمع نامزد های نهایی جوایز اسکار راه یابد و در جوایز گلدن گلوب نیز پیروز به کسب جایزه بهترین فیلم خارجی سال شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انیمه معروف شهر اشباح به روی صحنه می رود خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمه معروف شهر اشباح به روی صحنه می رود خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید