طرز تهیه لواشک با میوه های تابستانی

به گزارش آشنایی با استانبول، کم تر کسی را می گردد پیدا کرد که لواشک دوست نداشته باشد و انواع برند لواشک های موجود در بازار را امتحان نکرده باشد. از لواشک های خانگی گرفته تا لواشک های بازاری. تنقلاتی که هرجا هوس خوردن آن را داشته باشیم به راحتی می توانیم آن را تهیه کنیم. طعم لواشک های خانگی اما هیچ وقت به پای دیگر لواشک ها نمی رسد. طعی که از دوران کودکی مان زیر دندان مانده و تصویر سینی های گرد در بالا پشت بام خانه ها و ناخونک زدن به آن از ذهنمان پاک نمی گردد. لواشک های ترش و شیرینی که در خانه های آپارتمانی امروز هرچند سخت تر درست می گردد اما می تواند آن خاطره های خوش قدیم را دوباره زنده کند. تابستان، میوه های متنوع و آفتاب داغش هم برترین فصل برای درست کردن لواشک است.

طرز تهیه لواشک با میوه های تابستانی

چطور لواشک خانگی درست کنیم؟

آلبالو، آلوی زرد، زردآلو, آلبالو, زرشک، شاه توت، هلو و دیگر میوه های تابستانی را می گردد تبدیل به لواشک کرد. باتوجه به اینکه چه طعم لواشکی را دوست داشته باشید (ترش، شیرین یا ملس) می توانید اندازه میوه ها را کم و زیاد کنید. با هر کدام از میوه های تابستانی هم می توانید جداگانه لواشک درست کنید هم اینکه همه را با هم مخلوط کنید. به اسم مثال اگر لواشک ترش دوست دارید می توانید اندازه زرشک و آلبالو را زیاد کنید، اگر شیرین دوست دارید اندازه آلو و زردآلو را زیاد و اگر ملس دوست دارید هرکدام را یه یک مقدار مخلوط کنید.

مواد لازم برای تهیه لواشک:

آلبالو، زرشک، زردآلو، هلو، آلوی زرد و شاه توت: به اندازه دلخواه و ترکیب بر اساس ترشی، شیرینی یا ملس شدن

نمک: به اندازه لازم

دستور پخت و طرز تهیه لواشک:

1. بعد از شست وشوی میوه ها آنها را از هسته جدا کنید و با اضافه کردن کمی آب به آن اجازه دهید تا بپزد.

2. پختن میوه ها باید تا زمانی ادامه پیدا کند که کاملا له و غلیظ شوند. این فرایند حدود یک ساعت طول می کشد و در آخر نمک را به مخلوطمان اضافه می کنیم.

3. بعد از اینکه مخلوطمان کمی خنک شد، با استفاده از یک صافی تفاله ها را جدا می کنیم تا کاملا صاف و یکدست گردد.

4. مایع لواشک را روی سینی یا هر ظرفی که انتخاب نموده ایم به صورت یک لایه نازک پهن می کنیم و زیر نور آفتاب قرار می دهیم. بهتر است روی ظرف ها را یک تنظیف نازک قرار بکشیم تا حشرات و گردوغبار روی لواشک ها ننشیند.

5. بعد از دو تا سه روز لواشک ها آماده است.

منبع: ایرنا زندگی

به "طرز تهیه لواشک با میوه های تابستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه لواشک با میوه های تابستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید